Anasayfa

ASİLBEYAN

KÜLTÜREL YOZLAŞMAYA HAYIR

YANLIŞ BİLİNEN YA DA YANLIŞ YORUMLANAN ATASÖZLERİMİZ

YANLIŞ BİLİNEN YA DA YANLIŞ YORUMLA

Dünyada bütün milletlerde olduğu gibi bizim milletimizin de çok özel söz ve ...

TOPUK PATLATAN VAHŞETİ
20 Mayıs 2013 - ASİLBEYAN tarafından yazıldı. 920 defa okundu. 1 Yorum Yapıldı

 topuk patlatan saplanmış bir çarık topuk patlatan

   Gezici Çanakkale Müzesi vardı ilçemizde, gittim baktım gezici müzede çok birşey yoktu ama olanlar Çanakkale’nin vehametini göstermeye yetiyordu ve insan bunları görünce az da olsa duygulanıyordu.

Gezici müzede esas dikkatimi çeken şey “topuk patlatan” adını taşıyan korkunç savaş canavarıydı. Üstünde “Fransız savaş uçaklarından atılan ve askerimizin ayaklarına batan” diye yazıyordu, hemen yanında bu küçük canavarlara yani topuk patlatanlara saplanmış bir çarık vardı. Bu canavarın saplandığı askerimizin canı kimbilir nasıl yanmıştır. Ayağı nasıl paramparça olmuştur.

İşte bu topuk patlatanlar çok şey anlatıyordu aslında: Düşmanın acımasızlığını, vahşetini, insafsızlığını, zalimliğini daha ne derseniz deyin… Düşmanlar bizi hep mahvolmuş olarak görmek istiyor, bin bir türlü hileler düşünüyorlar; hem maddi hem manevi açıdan, bana göre o “topuk patlatan” denilen canavarlardan günümüzde de atılmaya devam ediyor. Onlar atacak, çünkü onlar düşman, düşmanlığını yapacak. Ama biz de durmayacağız tabi, öz kültürümüzle her zaman canlı bir şekilde mücadeleye devam edeceğiz. Yok olmayacağız. Yok olmamak için kendi özümüzle bir olalım. Kahrolsun yabancılaşma….
  1. bu yazıyı oku yanlar umarım millet’inin ve ülkesinin değerini anlar. bu yazıyı herkese anlatalım ki millet’inin ve ülkesinin değerini anlasın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>